- Ogłoszenie dotyczące naboru na członka Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Olsztynie.
- Koordynacja świadczenia rodzinne i wychowawcze
- Zaproszenie dla organizacji pozarządowych
- Nabór wniosków o dofinansowanie w 2018 r. zadań w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej
- Bezpłatna infolinia dla bezdomnych
- Senior+ dodatkowy nabór ofert
- Podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowej budowy budynku Straży Granicznej na morskim przejściu granicznym w Elblągu
Zapraszamy na Wieczór z Paszportem w środę 14 marca 2018 r. Klientów Oddziału Paszportów obsługiwać będziemy w Olsztynie (Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie przy ul. Al. Marsz. J. Piłsudskiego 7/9), w Elblągu (Delegatura Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1/3) oraz w Giżycku (Urząd Miasta Al. 1 Maja 14) w godzinach 7.40 – 20.00. Opłatę paszportową w Giżycku i Elblągu można dokonać bezpośrednio na stanowisku przyjmowania przy pomocy karty płatniczej natomiast w Olsztynie w kasie Urzędu gotówką lub kartą płatniczą. Ponadto opłaty paszportowej można również dokonać kartą płatniczą bezpośrednio na stanowiskach przyjmowania wniosków paszportowych w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
Na kolejny Wieczór z Paszportem w 2018 roku zapraszamy 11 kwietnia 2018 r.
O godzinę krótszy czas przejazdu pociągiem z Ełku do Olsztyna i szybsze połączenie do Pisza. Ruszył remont trasy kolejowej 219 Ełk – Szczytno. To największa od lat inwestycja kolejowa na Mazurach. W konferencji prasowej inaugurującej prace modernizacyjne uczestniczył wojewoda Artur Chojecki. W spotkaniu z mediami udział wzięli również: członek zarządu PKP TELKOL Jerzy Szmit, poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, doradca Ministra Infrastruktury Paweł Czemiel i dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Olsztynie Krzysztof Wałdowski.
W Miłakowie odbył się finał Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda organizowanego przez Akcję Katolicką. Była to 5. edycja konkursu odbywającego się na terenie archidiecezji warmińskiej, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którego inicjatorką i koordynatorem jest pani Agnieszka Bułak – katechetka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie.
Od początku nowego okresu świadczeniowego, który rozpoczął się 1 października 2017 roku, prawo rodziców samotnie wychowujących dzieci do świadczenia wychowawczego zostało uzależnione od ustalenia alimentów od drugiego rodzica. Przypominamy, co samotni rodzice powinni zrobić, by otrzymać świadczenie z programu „Rodzina 500 plus”.
Wprowadzenie schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi jako dodatkowego typu placówki, możliwość przyznania schronienia osobie bezdomnej oczekującej na umieszczenie w domu pomocy społecznej czy rezygnacja z wymogu zawarcia kontraktu socjalnego – to najważniejsze rozwiązania, które przewiduje przyjęta przez Senat jednogłośnie i bez poprawek nowelizacja ustawy o pomocy społecznej. Nowa forma placówki umożliwi świadczenie usług opiekuńczych osobom wymagającym częściowej (nie przez całą dobę) pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych i opieki higienicznej.